همان طور که همگی می‌دانیم اینستاگرام یک فضای فوق العاده سرگرم کننده است که می‌توانیم عکس‌ها و ویدیوهای دلخواه خود را در معرض دید دیگران قرار دهیم. اما هر کس دوست ندارد ویدیوها و عکس‌های خودش با افراد بیگانه یا ناشناس به اشتراک گذاشته شوند.

حتما بخوانید: آموزش خصوصی کردن تردز

خوشبختانه اینستاگرام گزینه‌ای برای حل این مشکل پیش رویمان گذاشته است. برای اینکه تعداد افراد محدود و انتخاب شده بتوانند پست‌ها شما را بببینند، باید اکانت خود را خصوصی کنید. خصوصی کردن اکانت در اینستاگرام کار بسیار آسانی است. در این وضعیت کافی است که مراحلی را که در ادامه این مقاله آموزش می‌دهیم، را با دقت انجام دهید.

آموزش خصوصی کردن اینستاگرام در 2023

اگر اکانت خود را پرایوت یا خصوصی کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

برخی از افراد به دلیل عدم استفاده از شکل خصوصی پیج خود، اطلاعات زیادی از آن ندارد و از پرایوت کردن اکانت خود می‌ترسند. در پاسخ به سوال می‌توان گفت که شما از نظر عملکرد و ظاهر هیچ تفاوتی بین پیج پرایوت و پیج پابلیک احساس نخواهید کرد. تفاوت موجود مربوط به افرادی می‌شود که می‌خواهند وارد پیج شما شده و ‌پست و استوری‌های شما را بببیند.

با خصوصی شدن اکانت تنها کسانی که شما را دنبال می‌کنند، می‌توانند پست و استوری شما را ببینند و کسانی که می‌خواهند بعد از خصوصی کردن پیج شما را دنبال کنند، بایستی ابتدا درخواست فالوو دهند. اگر شما درخواست فالوو فردی را قبول کردید، می‌تواند پیج شما را ببیند. اگر قبل از خصوصی کردن اکانت از بیزینس اکانت استفاده می‌کند، باید ابتدا از اکانت بیزینس خارج شوید، سپس اکانت خود را پرایوت کنید.

حتما بخوانید: مهمترین قوانین اینستاگرام کدامند؟

برای خصوصی کردن اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید. در ابتدا باید بگوییم که این مراحل مربوط به آخرین بروزرسانی اینستاگرام می‌باشد پس قبل از هر کاری اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید.

آموزش خصوصی کردن اینستاگرام در 2023

مرحله اول

پس از اینکه وارد اپلیکیشن اینستاگرام شدید، وارد صفحه اول پیج خود شوید.

آموزش قدم به قدم خصوصی کردن اینستاگرام
آموزش قدم به قدم خصوصی کردن اینستاگرام

مرحله دوم

علامت سه نقطه‌ بالا را بزنید.

آموزش قدم به قدم خصوصی کردن اینستاگرام

مرحله چهارم

در قسمت تنظیمات گزینه‌های زیادی پیش رویتان خواهد بود از بین این گزینه‌ها account privacy یا حساب شخصی را پیدا کنید.

پرایوت کردن اینستاگرام

مرحله‌ی آخر

در این قسمت با آبی کردن ایکونی که علامت زدیم، اکانت خصوصی خود را فعال کنید.

حتما بخوانید: آموزش فعالسازی ریپلای کردن در اینستاگرام

منبع: خصوصی کردن اینستاگرام